Günümüz Fıkıh Problemleri pdf oku indir

tarafından
21
Günümüz Fıkıh Problemleri pdf oku indir

Günümüz Müslümanlarının, genel itibarıyla şartlarını kendilerinin oluşturmadığı bir dünya içerisinde İslam’a uygun bir yaşam sürmek gibi önemli bir meseleleri bulunmaktadır. Şartları başkasının oluşturduğu dünyada İslam’ın taleplerine uygun bir hayat sürmek ise birçok problemi ve soruyu beraberinde getirmektedir.
 
“Günümüz fıkıh problemleri” gerek çağımızda ortaya çıkan yeni meseleler gerekse yeni olmasa bile fıkıh açısından çağımızda da bir sorun olmaya devam eden ve yeniden değerlendirme ihtiyacı bulunan meseleleri ifade eder.
 
Bu kitapta günümüz fıkıh problemlerine ilişkin görüşler ve tercihler ortaya konulurken Kur’an ve Sünnet’in rehberliğini göz önünde bulunduran, geleneksel fıkıh mirasını merkeze alan, icmaya aykırı düşmeyen, kurumsal ictihada bireysel ictihaddan daha büyük önem veren, dinin temel amaçlarına, ümmetin dünya ve âhiret maslahatlarına önem veren bir bakış açısından hareket edilmeye çalışılmıştır.
 

Günümüz Fıkıh Problemleri isimli 468 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Soner Duman tarafından kaleme alınmış ve BEKA YAYINLARI yayınevinin 16.02.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hikem-i Ataiyye pdf oku indir başlıklı makalemizde Hikem-i Ataiyye indir, Hikem-i Ataiyye oku ve Hikem-i Ataiyye pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Günümüz Fıkıh Problemleri pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.