Güneşe Bakmak Ölümle Yüzleşmek pdf oku indir

tarafından
18
Güneşe Bakmak  Ölümle Yüzleşmek pdf oku indir

  “Güneşin ya da ölümün yüzüne doğrudan bakamazsınız.” 
 
Ölüm korkusu insanları hayvanlardan ayıran şeydir; her din, her kültür bu korkuyu yatıştırmaya çalışmaktadır. Yalom, yaşadığımız anksiyetelerin çoğunun özünde ölüm korkusunun yattığını söylüyor. Bunu anlamamız ise genellikle bir “uyanma deneyimi” sayesinde gerçekleşir: bir rüya, yakınını kaybetme, hastalık, travma, yaşlanma… 
Kendi ölümlülüğümüzle yüzleşince önceliklerimizi yeniden belirler, sevdiklerimizle daha derinden iletişime geçer, hayatın güzelliklerini daha çok takdir edip kendimizi gerçekleştirmek için gerekli riskleri almaya daha istekli oluruz. 
Irvin Yalom, “Ben de herkes gibi ölümden korkarım… Bir türlü kurtulamadığımız karanlık gölgemizdir o bizim,” diyor. Ancak bu eserinde ölümle yüzleşen hastalarının çoğunun hayatlarını nasıl değiştirdiğini ve zenginleştirdiğini, onlar için gerçekten önemli olan kararları nasıl verdiklerini mercek altına alıyor. Yalom kitabı için, “Karamsar bir kitap değil bu… daha çok her anın ne kadar değerli olduğunun bilinmesini umuyorum,” diyerek, ele aldığı konunun önemini vurguluyor. 
 
“Yalom terapist koltuğunun Şehrazad’ı. Eserleri tek kelimeyle muhteşem.” 
Laura Miller, New York Times 
 
“Irvin Yalom bizi çevreleyen şeytanlar hakkında bir melek gibi yazıyor.” 
Rollo May 
 
Güneşe Bakmak, ne bir ders kitabı ne de sıradan bir kişisel gelişim kitabı. Felsefi olduğu su götürmez ancak kesinlikle sıkıcı değil. Her bölümü hastalarının anekdotlarıyla dolu.” 
Washington Post 
 
 “Peki, ölüm dehşetine karşı ne yapabiliriz? Yalom’un sunduğu tedavi başkalarıyla gerçek bağlar kurmayı, gerçekten yaşadığını hissetmeyi ve başkalarının hayatlarında olumlu etkiler yaratmayı içeriyor. Bu bariz görünen amaçlara ulaşmak elbette kolay değil: Hangi düşünen ve hisseden insan hayatını pişmanlık duymadan yaşayabilir ki?” 
San Francisco Chronicle 
 
“Irvin Yalom, güzel ve cesur bir kitap yazmış. Ölümle yüzleştiği kadar teskin edici bir kitap. Yalom, hepimizin yüzleşmesi gereken bir paradoksu anlamamıza yardımcı oluyor: Fiziksel ölüm bizi yok eder ancak öleceğimizi bilmek bizi kurtarır.” 
George Valliant, Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Yetişkin Gelişimi Bölümü Başkan
 

Güneşe Bakmak
Ölümle Yüzleşmek isimli 256 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Irvin D. Yalom tarafından kaleme alınmış ve PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 10.10.2017 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güneşe Bakmak Ölümle Yüzleşmek pdf oku indir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Güneşe Bakmak Ölümle Yüzleşmek pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.