Güneş Ülkesi pdf oku indir

tarafından
12
Güneş Ülkesi pdf oku indir

Campanella’nın Güneş Ülkesi, tıpkı Thomas More’un Ütopya’sı ve Bacon’ın Yeni Atlantis’i gibi, felsefî bir ütopya eseridir. 1602’de yazarın sapkınlık ve başkaldırı gerekçesiyle hapsedilmesinden kısa süre sonra kaleme aldığı eserde; özel mülkiyetin bulunmadığı, devlet yönetiminin aristokrasiye dayanmadığı bir toplum tasavvur edilir. Campanella, dini seçkinlerin önderliğinde monarşinin yönettiği bu toplumun, bir barış dünyası kuracağı iddiasındadır.
 

Güneş Ülkesi isimli 78 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Tommasso Campanella tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 16.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Krallar ve Soytarıları - Hepimiz Gökyüzü Olmak İstedik (Karton Kapak) pdf oku indir başlıklı makalemizde Krallar ve Soytarıları - Hepimiz Gökyüzü Olmak İstedik (Karton Kapak) indir, Krallar ve Soytarıları - Hepimiz Gökyüzü Olmak İstedik (Karton Kapak) oku ve Krallar ve Soytarıları - Hepimiz Gökyüzü Olmak İstedik (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Güneş Ülkesi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.