Gülünün Solduğu Akşam (Ciltsiz) pdf oku indir

tarafından
13
Gülünün Solduğu Akşam (Ciltsiz) pdf oku indir

THKO (Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu) adlı dev¬rimci örgütün önderlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan, Hüseyin İnan ve arkadaşlarıyla Ankara Mamak Askeri Cezaevi’nde karşılaştım. Deniz Gezmiş’in isteği üzerine, onlarla tek tek konuşacak, gerekli birikimi sağlayacak, sonra oturup onların romanını yazmaya çalışacaktım. Heyecan verici, müthiş onurlu bir çalışma başlıyordu benim için. Kimi gizli, kimi açık buluşmalarla bir kısmıyla konuşabildim… Bu tasarı çok iyi başladı, ama yazık ki yarıda kaldı. Tam işin içindeyken, hiç beklemediğim anda cezaevinden salıverildim. Elimdeki notlar bir roman için yetersizdi. O güzel insanlar —kimi asılarak, kimi kurşunlanarak— öylesine acımasızca yok edildiler ki, bende kalan notları artık kendimde saklayamazdım. Yıllar sonra oturdum, bu kitabı yazdım. Gülünün Solduğu Akşam, serüven dolu bir roman gibi de okunabilir, ama acı yüklü bir kitap olduğu da bilinmelidir. Bu kitaba girmeyen notlarımı, izlenimlerimi, yıllar sonra Defterimde Kuş Sesleri adlı kitabımda topladım. Gülünün Solduğu Akşam’ın devamı da sayılabilir o kitap.
 
 

Gülünün Solduğu Akşam (Ciltsiz) isimli 312 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Erdal Öz tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 03.09.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mimoza Sürgünü pdf oku indir başlıklı makalemizde Mimoza Sürgünü indir, Mimoza Sürgünü oku ve Mimoza Sürgünü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gülünün Solduğu Akşam (Ciltsiz) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.