Goriot Baba pdf oku indir

Goriot Baba pdf oku indir

Balzac’ın “Özel Yaşamdan Sahneler” dizisi içinde yer verdiği ve 1819-1820 yıllarının Paris’inde geçen olayların anlatıldığı roman, ilk kez Revue de Paris gazetesinde yayımlanır. Balzac’ın birçok romanının mekânı Paris, katlanılması zor acıları daha da ağırlaştıran bir arka plandır.
Goriot Baba’da, kızları için yaşayan bir babanın dramını ve kendileri için varını yoğunu ortaya koyan yoksul babalarını ölüme terk eden hayırsız kızlarının yürek parçalayan savruluşlarını okuruz. Acı dolu zamanlar yaşayan Goriot Baba’ya, başta, hırslarını hayata geçirebilme mücadelesi veren köy çocuğu Rastignac olmak üzere pek çok karakter eşlik eder. Ancak yazarın diğer romanlarında olduğu gibi, bu romanda yer alan tüm çehrelerin de birer maske olduğu Balzac eleştirmenlerince hep söylenir. 
“Yaşamımın bütün olayları yapıtlarımdadır,” diyen bilge Balzac’ın İnsanlık Komedyası’nın önemli parçası Goriot Baba, yazıldığı günden bu yana dünya edebiyatının ölümsüz klasiklerinden biri olmayı sürdürüyor.
 
 

Goriot Baba isimli 335 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Honore de Balzac tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 13.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yedi Güzel Adam pdf oku indir başlıklı makalemizde Yedi Güzel Adam indir, Yedi Güzel Adam oku ve Yedi Güzel Adam pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Goriot Baba pdf oku indir - PDF indir