Gönül Bir Yel Değirmenidir Sevda Öğütür pdf oku indir

Gönül Bir Yel Değirmenidir Sevda Öğütür pdf oku indir

Toplumsal ahlakı özgün üslubuyla eserlerinde irdeleyen Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Gönül Bir Yel Değirmenidir Sevda Öğütür adlı romanında Şadan Bey, çapkın ve zevkine düşkün bir adamdır. Anne ve babası tarafından hovardalığı bırakır umuduyla Sabiha Hanım’la evlendirilir. Sabiha’nın kendisinden çok daha zeki ve entelektüel oluşu Şadan Bey’de aldatma fikrini tetikler. Karısını aldatarak zekâsını alt edecek ve evliliğinde kendisini Sabiha’yla eşitleyecektir. Fakat olaylar planladığından çok daha farklı gelişir ve ikili ilişkilerin zayıf yanları, aldatma ve ikiyüzlülük üzerine eğlenceli bir macera romanı ortaya çıkar. Hüseyin Rahmi’nin nüktedan dili, insan ilişkilerine alaycı yaklaşımı Gönül Bir Yeldeğirmenidir Sevda Öğütür’de de okurun karşısına çıkar.
 

Gönül Bir Yel Değirmenidir Sevda Öğütür isimli 248 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 28.11.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yol Ayrımı (Esir Şehir Üçlemesi 3.Kitap) pdf oku indir başlıklı makalemizde Yol Ayrımı (Esir Şehir Üçlemesi 3.Kitap) indir, Yol Ayrımı (Esir Şehir Üçlemesi 3.Kitap) oku ve Yol Ayrımı (Esir Şehir Üçlemesi 3.Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gönül Bir Yel Değirmenidir Sevda Öğütür pdf oku indir - PDF indir