Gölgeyle Buluşma İnsan Doğasındaki Karanlık Yüzün Gizli Gücü pdf oku indir

tarafından
67
Gölgeyle Buluşma  İnsan Doğasındaki Karanlık Yüzün Gizli Gücü pdf oku indir

“Bilince çıkarmadığımız her şey hayatta kader olarak karşımıza çıkar.”
 Carl Gustav Jung
Hiddet, kıskançlık, yalan söyleme, hınç, suçlama, açgözlülük… Bu yasak hisler ve davranışlar karanlıkta kalan ve inkâr ettiğimiz tarafımızdan yani kişisel gölgemizden ortaya çıkar. Herkesin bir gölgesi vardır ve bilinçli yaşamında birey ona ne kadar az yer verirse gölge o denli karanlık ve yoğun olur. Birisine karşı açıklanamaz bir antipati hissettiğimizde, kendimizde uzun süre gömülü kalmış, kabul edilemez bir özellik keşfettiğimizde, öfke, haset veya utançtan bunalıp bu duygulara yenik düştüğümüzde gölgemizle karşılaşırız.
Gölge yalnızca bireysel bir sorun değildir. Grupların ve toplumların da ırkçılık, günah keçisi bulma, düşman yaratma ve savaş gibi tehlikeli davranışlara götüren kolektif gölgeleri vardır.
 

Gölgeyle Buluşma İnsan Doğasındaki Karanlık Yüzün Gizli Gücü isimli 528 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Connie Zweig tarafından kaleme alınmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 08.11.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Gölgeyle Buluşma İnsan Doğasındaki Karanlık Yüzün Gizli Gücü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.