Gizli Başyapıt (Kısa Klasik) pdf oku indir

tarafından
6
Gizli Başyapıt (Kısa Klasik) pdf oku indir

Balzac, en ünlü yapıtlarından biri olan Gizli Başyapıt’ta, kusursuzluğu arayan ressam Frenhofer’in olağandışı öyküsünü anlatır. Başyapıtının üstünde tam on yıl çalışan bu 17. yüzyıl ressamı, resmi bitirdikten sonra iki genç hayranına gösterir.
 
Gizli Başyapıt yalnızca Picasso’yu değil, Cézanne gibi bir ressamı, Henry James gibi bir yazarı, Jacques Rivette gibi bir sinema ustasını da derinden etkilemiş, efsanevi bir öykü. Ressam Frenhofer’in çılgınlığı, belki de tüm sanatçıların çılgınlığı. Bu öykü, bir anlamda modern sanatın öyküsü.
 
“Olağanüstü… Balzac’ın gerçekliğin sonsuz arayışı içindeki ressamı, sonunda kapkara bir belirsizliğin ortasında buluyor kendini. O kadar çok gerçeklik var ki, insan hepsini kucaklayayım derken karanlıkta buluyor kendini…”
Pablo Picasso
 
#kısaklasikler #fransızklasikleri #gerçeklikarayışı #kusursuzluk #resimsanatı #modernsanatınöyküsü
 

Gizli Başyapıt (Kısa Klasik) isimli 64 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Honore de Balzac tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 19.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Gizli Başyapıt (Kısa Klasik) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.