Geri Giden Saat pdf oku indir

tarafından
20
Geri Giden Saat pdf oku indir

“Edward Page Mitchell, Amerika’dan çıkan en büyük bilimkurgu yazarlarından biri.” –Sam Moskowitz
 
“Bu öykülerin her biri ziyadesiyle ilgi çekici.” –Lester Del Rey
 
“Amerikan bilimkurgusunun kayıp devi” olarak tanımlanan, yazdıklarının çoğunu New York’taki The Sun gazetesinde imzasız olarak yayımlayan Edward Page Mitchell, birçok konuda ilklerin yazarı. Geri Giden Saat ise yazarın en seçkin bilimkurgu öykülerinin bir araya getirildiği, özgün bir öykü derlemesi.
 
Bilimkurgunun en büyük yazarlarından biri olan H.G. Wells’e de ilham olduğu düşünülen Edward Page Mitchell aynı zamanda döneminin en başarılı gazetecilerinden biridir. Öyküleri unutulmaya yüz tutmuş olsa da 1973’te bilimkurgu tarihçisi Sam Moskowitz’in titiz çalışması ve yayımladığı detaylı bir derlemeyle hak ettiği ilgiyi görmeye başlamıştır.
 
Sevdiği kadınla evlenebilmek için matematiğin sınırlarında gezinmek zorunda kalan bir genci anlatan “Takipomp”, bilimsel bir süreç sonucu görünmez kalan bir adamın trajedisini gözler önüne seren “Kristal Adam”, bir zaman makinesini konu alan ilk öykü olan “Geri Giden Saat”, bu derlemedeki öykülerden sadece birkaçı.
 
Zaman yolculuğu, androidler, zihin transferi, bilgisayarlar… Geri Giden Saat’in sayfalarında bilimkurgu tarihinin derinliklerinden gelen ilklere şahit olacaksınız.
 
Geri Giden Saat, bilimkurgunun ilk kıvılcımları.
 

Geri Giden Saat isimli 144 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Edward Page Mitchell tarafından kaleme alınmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 29.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Adem’den Önce (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir başlıklı makalemizde Adem’den Önce (Cep Boy) (Tam Metin) indir, Adem’den Önce (Cep Boy) (Tam Metin) oku ve Adem’den Önce (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Geri Giden Saat pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.