Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Matematik Fikri pdf oku indir

tarafından
12
Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Matematik Fikri pdf oku indir

Sıfırı kim keşfetti? Neden dakikada 60 saniye var? Sonsuz ne kadar büyük? Birbirine paralel çizgiler nerede kesişirler? Ve bir kelebeğin kanat çırpışı gerçekten de dünyanın diğer ucunda fırtınaya sebep olabilir mi?

Artık okuldayken matematikte ne kadar kötü olduğunuzdan matah bir şeymiş gibi bahsetmekten sıkıldıysanız, Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Matematik Fikri büyüleyici bir evrene giriş için harika bir fırsat. Profesör Tony Crilly, Roma rakamlarından Fermat teoremine; Oyun kuramından sihirli karelere uzanıyor; sudoku, şifre kırma,piyango ya da birleşik faiz hesabının arkasındaki temel mantığı anlatıyor; kalkülüs, istatistik ve cebirin olur da istersek gerçek hayatta nasıl işimize yarayabildiğini ortaya koyuyor. Matematik bundan daha keyifli olmamıştı…
 

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Matematik Fikri isimli 208 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Tony Crilly tarafından kaleme alınmış ve DOMİNGO YAYINEVİ yayınevinin 02.01.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Matematik Fikri pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.