Gelin Tacı Nefisle Mücadelenin İlacı pdf oku indir

tarafından
14
Gelin Tacı  Nefisle Mücadelenin İlacı pdf oku indir

Bu kitap, Allah’a hakkıyla kulluk edebilmenin yol ve çarelerini gösteren en özlü tasavvuf eserlerinden biridir.
Batı dilleri dâhil pek çok dile çevrilen bu değerli eser, kalbi Allah’a bağlamak ve O’nun rızasını kazanmak için neler yapılması gerektiğini ikna edici bir dille anlatır. İnsanoğlunu kendi nefsinin nasıl aldatıp kandırdığını ve onun bu aldatışlarından kurtulmak için ne yapmak gerektiğini misallerle öğretir.
İbn Atâullah el-İskenderî tasavvufa sonradan girdiği için, tasavvufa yabancı insanlara nasıl yaklaşmak ve onların yönünü Allah’a tam olarak nasıl çevirmek gerektiğini çok iyi bilir. O yüzden de öğütleri, havada kalan sözler değil, insanın içine işleyen, kalbine dokunan nasihatlerdir.
Bu eseri okuyan kişi, kendisini gerçek bir şeyhin, bir mürşid-i kâmilin karşısındaymış gibi hisseder. Eğer Allah yolunda yürümek istiyorsa, bu kitap ona o yolu bütün yönleriyle açar. Kendisine hem dünyasını hem de âhiretini güzelleştirecek reçeteler sunar. 
 

Gelin Tacı Nefisle Mücadelenin İlacı isimli 112 sayfa yazılmış olan bu kitap ; İbn Ataullah el-İskenderi tarafından kaleme alınmış ve SUFİ KİTAP YAYINLARI yayınevinin 07.05.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dil Belası - Dilin Afetleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Dil Belası - Dilin Afetleri indir, Dil Belası - Dilin Afetleri oku ve Dil Belası - Dilin Afetleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelin Tacı Nefisle Mücadelenin İlacı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.