Gelecek Kaygısı Yüksek Riskli İleri Teknoloji Dünyasında Öğrenme, Öğretme ve Eğitim Sistemi pdf oku indir

Gelecek Kaygısı  Yüksek Riskli İleri Teknoloji Dünyasında Öğrenme, Öğretme ve Eğitim Sistemi pdf oku indir

Arizona Eyalet Üniversitesi’nde Profesör ve Ulusal Eğitim Akademisi üyesi olan James Paul Gee, bu ufuk açıcı çalışmasında çocukların ve gençlerin içinde yaşadıkları son derece karmaşık ve öngörülemeyen dünyada geleceklerini inşa etmeleri için yaratıcı, umutlu ve bilinçli bireyler olmaları gerektiğini savunuyor. 
Bu kitap, öğrencileri sürdürülebilirlik yolunda işbirlikçi olmaya hazırlamak adına eğitim sistemini yeniden kavramsallaştırmak için kullanılabilecek ilkeler önermektedir. Nefrete, şiddete ve savaşa yol açan çelişkili ideolojilerle çevrili bir dünyada Gee, uygulanabilir bir eğitim vizyonu için disiplinlerarası bir düşünce kümesine bakmamızı istiyor. 
Gelecek Kaygısı, risk yüklü dijital dünyada eğitim sistemi, öğrenme ve insani gelişim hakkında yeni bir dizi fikir sunuyor. Beyinler, bedenler, toplum, kimlik ve okul içinde ve dışında öğretme ve öğrenme konularına odaklanarak daha barışçıl ve adil bir dünya için insani gelişimin önemini vurguluyor. 
İçgörü ve iyimserlik odaklı oyun teorisi konusunda önde gelen bir akademisyen olan Gee, bu  kitabında teknolojinin eğitim sistemi ve öğrenme üzerindeki etkisini araştırıyor.
 

Gelecek Kaygısı
Yüksek Riskli İleri Teknoloji Dünyasında Öğrenme, Öğretme ve Eğitim Sistemi isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; James Paul Gee tarafından yazılmış ve SANDER YAYINLARI yayınevinin 21.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeteneğin İpuçları Becerilerinizi Geliştirmek İçin 52 İpucu pdf oku indir başlıklı makalemizde Yeteneğin İpuçları Becerilerinizi Geliştirmek İçin 52 İpucu indir, Yeteneğin İpuçları Becerilerinizi Geliştirmek İçin 52 İpucu oku ve Yeteneğin İpuçları Becerilerinizi Geliştirmek İçin 52 İpucu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelecek Kaygısı Yüksek Riskli İleri Teknoloji Dünyasında Öğrenme, Öğretme ve Eğitim Sistemi pdf oku indir - PDF indir