Geçmişte Kalan Köy pdf oku indir

Geçmişte Kalan Köy pdf oku indir

Sanırım yaşı altmışın üzerinde olup da çocukluğu köyde geçmiş olanlar o günün toplum sosyolojisini hatırlayan son nesil sayılırız. Bu yüzden bizim kuşağın hatırladığı köy yaşamı ile ilgili bilgiler, bizler tarafından yazılmaz ise bir daha hatırlanmayacak ve kayıp olup gidecekler.
Bu düşünceden dolayı hatırladığım bazı mesleklerin özne olarak temsilcileri olan insanlarımızı, onların o günkü toplumdaki karşılıklarını, çocukluğumun geçtiği köyümden sizlere hikaye ederek böyle bir sorumluluğu yerine getirmek istedim.
 Çerçi Maho, Palancı Memet Ali, Köşker Halis, Ali Emminin katırı ve Lazoğlu Hüsük bu yaşanmışlıkların bazı sembol isimleri olarak burada anı-hikaye tarzında okuyucuya sunulmaya çalışıldı. Anlatılanların tamamı yaşanmış hikayelerdir. O dönemin (1940-1965) Girmana Köyünün yaşamının tanıklarıdır.
 
Gelecek nesillere bunları anlatmak, toplum olarak nereden bu günlere geldiğimizi bilmelerinin bizim kuşak için bir sorumluluk olduğunu düşündüm.
 

Geçmişte Kalan Köy isimli 95 sayfadan oluşan kitap ; Cemil Çelik tarafından yazılmış ve BOĞAZİÇİ YAYINLARI yayınevinin 03.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kimlik İnşası Müslüman Gürcülerin Kimlik İnşasının Artvin ve Batum Örneklerinde Karşılaştırmalı Analizi pdf oku indir başlıklı makalemizde Kimlik İnşası Müslüman Gürcülerin Kimlik İnşasının Artvin ve Batum Örneklerinde Karşılaştırmalı Analizi indir, Kimlik İnşası Müslüman Gürcülerin Kimlik İnşasının Artvin ve Batum Örneklerinde Karşılaştırmalı Analizi oku ve Kimlik İnşası Müslüman Gürcülerin Kimlik İnşasının Artvin ve Batum Örneklerinde Karşılaştırmalı Analizi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Geçmişte Kalan Köy pdf oku indir - PDF indir