Galata’nın Tembel Martısı pdf oku indir

tarafından
11
Galata’nın Tembel Martısı pdf oku indir

Güneşi Bile Tamir Eden Adam, Pat Karikatür Okulu ve Kedilerin Kaybolma Mevsimi ile her yaştan okurun belleğinde silinmez bir yer edinen Behiç Ak, “gülümseten öyküler”inin yedincisinde, kentlerde insanların öteki canlılarla bir arada yaşayabilmeleri, onların yaşam hakkına saygı göstermeleri üzerine düşündürüyor. İstanbul’un tarihsel simgelerinden Galata Kulesi’ni merkez alan öykü, mahalle kültürünü yansıtırken, sosyal sorumluluğun küçük bir toplulukta nasıl filizlendiğini de anlatıyor. İletişimi kolaylaştıran teknolojik olanakların, bir yandan insanı nasıl yabancılaştırdığına, bilgi kirliliğine yol açtığına ve sosyal paylaşım ağlarının “sanallığına” da değinen öykü, eşsiz bir kent masalı.

Ağabeyi Emre’nin tersine, Hülya’nın internetle de teknolojiyle de işi yoktu. Hayvanların dilinden anlar, mesajlarını bile
güvercinlerle iletirdi o. Komşu oldukları Galata Kulesi’nde onarım başlayacağını, kulenin çepeçevre bir inşaat perdesiyle kapatılacağını öğrenince, çok endişelendi. Çünkü, kulenin taşları arasında ebabil yuvaları vardı. Ebabil yavrularını kurtarmak için el ele veren iki kardeş, belediyeye dertlerini anlatabilmek için çeşitli yöntemler düşündüler. Peki ya mahallenin martısı Murteza, yavruları kurtarmak için yerinden kıpırdayacak mıydı acaba?..
 

Galata’nın Tembel Martısı isimli 92 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Behiç Ak tarafından kaleme alınmış ve GÜNIŞIĞI KİTAPLIĞI yayınevinin 07.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) pdf oku indir başlıklı makalemizde Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) indir, Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) oku ve Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Galata’nın Tembel Martısı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.