Fotoğraflarla Çankaya (Kutulu) pdf oku indir – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Fotoğraflarla Çankaya (Kutulu) pdf oku indir


Fotoğraflarla Çankaya (Kutulu) pdf oku indir

Türk edebiyatının ve siyasal yaşamının en özgün kalemlerinden Falih Rıfkı Atay dil işçiliği, üslupçuluğu, keskin zekâ ürünü polemikçiliği, gözlem gücü ve anlatımının
zenginliğiyle yaşayan Türkçenin en büyük yazarlarındandır.
 
Atay, Millî Mücadele’yi ödünsüz bir şekilde cesaretle destekleyen ve bu mücadelenin daha en başından bir “kalem savaşı” olduğunun bilincine vararak ömrünü kalemiyle Cumhuriyet ve Atatürk devrimlerinin anlaşılmasına vakfetmiştir. Akşam’da yazdığı yazılarla Millî Mücadele hareketini ve Mustafa Kemal’i destekleyen Falih Rıfkı Atay idam istemiyle Divan-ı Harb’e verilmiştir. 10 Eylül 1922 tarihinde Anadolu’ya geçerek kalem savaşına devam eden Atay’ın ilk kez İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun ardından Mustafa Kemal’le kesişen yolu Çankaya’da Gazi’nin ölümüne kadar devam etmiştir. Ömrünün sonuna kadar Atatürk ve Cumhuriyet sevdasını eserlerinde işleyen
Falih Rıfkı Atay edebiyatımızın gelişmesine öncülük etmiş, Türkçenin yaşayan ve bağımsız bir dil olarak yerleşmesinde önemli katkıları olmuştur.
 
Falih Rıfkı Atay’ın en önemli eseri olan Çankaya ilk olarak 1952 yılında Dünya
gazetesinde tefrika edildi. Çankaya’nın birinci baskısı Dünya Yayınları tarafından
iki cilt olarak 1958 ve 1961’de gerçekleştirilmiştir.
 
Cumhuriyeti var eden mücadeleyi, hissiyatı, devrimleri ve Atatürk’ün bu uğurda
sergilediği fikir ve eylem insanı kişiliğini bütün yönleriyle eksiksiz bir şekilde kaleme alan Falih Rıfkı Atay’ın alanında klasikleşmiş yetkin eseri Çankaya özel bir edisyonla, çok özel fotoğraflarla birlikte yayımlanıyor.
 
 

Fotoğraflarla Çankaya (Kutulu) isimli 656 sayfadan oluşan kitap ; Falih Rıfkı Atay tarafından yazılmış ve İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (KÜLTÜR A.Ş.) YAYINLARI yayınevinin 13.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dünya Postası pdf oku indir başlıklı makalemizde Dünya Postası indir, Dünya Postası oku ve Dünya Postası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Fotoğraflarla Çankaya (Kutulu) pdf oku indir indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?