Fıtrat Pedagojisi 2 Peygamberlerin Çocuk Eğitimi Metotları pdf oku indir

tarafından
10
Fıtrat Pedagojisi 2  Peygamberlerin Çocuk Eğitimi Metotları pdf oku indir

Onların hayatlarını ‘geçmişin hikâyeleri’ gözüyle okuduk. Mucizeleri mercek altına alıp, insanüstü özellikler atfettik. Oysa her biri bizlere örnek olarak seçilmiş birer eş, baba, arkadaş, kardeş modeliydi… Türkiye’de ilk defa Kur’an’da geçen peygamberler kıssaları pedagoji bilimi ışığında kaleme alındı. Peygamberlerin çocuk eğitimi metotları, anne-babalara kılavuz olması duasıyla yazıldı. Hatice Kübra Tongar Fıtrat Pedagojisi Serisi’nin ikinci kitabında hepimizin aklındaki soruları yanıtlıyor: Çocuk eğitimi nerede ve nasıl başlar? Özgüvenli çocuk yetiştirmenin yolları nelerdir? Çocuk sevildiğini nasıl hisseder? Cinsiyete göre saygınlık eğitimi nasıl verilir? Çocuk eğitiminde anne ve babanın rol dengesi nasıl olmalıdır? “İnsanı, yaratılmışların en şereflisi yapan şey; fıtratıyla getirdiği ve özüne dürülmüş gönderildiği halini koruması, yani biyolojik bünyesini asıl yaradılış şifresiyle buluşturmasıdır. Hatice Kübra Tongar’ın kaleme aldığı elinizde tuttuğunuz bu güzel çalışması da işte bu noktadan çok önemsediğim bir eserdir. Özümüzde dürülü olanı fark etmek için yol açtığı, farkındalığımızı arttırdığı, kutsal değerlerimizin etrafında kenetlememizi sağladığı ve ebedi kurtuluşumuza yol haritası olduğu için…” Eğitimci-Yazar Mine İzgi “Anne-baba olmanın en zor yanı çocuklarla nasıl işbirliği yapacağımızı bilemememizdir. Doğru yolları bulabilmenin yolu, çocuklarımızın büyüme dönemi özelliklerini bilmemizle başlar. Fıtrat Pedagojisi 2 ebeveynlik maceranızda siz sevgili anne-babalara kılavuz olacak, uygulanabilir çok özel bir çalışma…” Psikolojik Danışman-Aile/Çocuk Danışmanı Mehtap Kayaoğlu
 

Fıtrat Pedagojisi 2 Peygamberlerin Çocuk Eğitimi Metotları isimli 160 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Hatice Kübra Tongar tarafından kaleme alınmış ve HAYY KİTAP yayınevinin 01.10.2015 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eşimi Anlamak İstiyorum / Aile İçi İletişimin Temelleri 1 pdf oku indir başlıklı makalemizde Eşimi Anlamak İstiyorum / Aile İçi İletişimin Temelleri 1 indir, Eşimi Anlamak İstiyorum / Aile İçi İletişimin Temelleri 1 oku ve Eşimi Anlamak İstiyorum / Aile İçi İletişimin Temelleri 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Fıtrat Pedagojisi 2 Peygamberlerin Çocuk Eğitimi Metotları pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.