Finansta Güncel Konular pdf oku indir

Finansta Güncel Konular pdf oku indir

Küresel finans hareketliliğinin ve hacminin her geçen gün artmasıyla birlikte ulusların ve mikro finans konusu olan işletmelerin bu hacimden azami ölçüde yararlanma çabaları finans bilim dalına ayrı bir önem kazandırmaktadır. Bu nedenle finans bilim dalını çok yönlü olarak ele almak konuya ayrı bir derinlik ve zenginlik getirecektir. Bu amaçla oluşturulmuş olan “Finansta Güncel Konular” başlıklı bu çalışmamız, finans bilim dalının güncel öneme sahip alt başlıklarını farklı açılardan ele almış ve değerlendirmiştir. Finans bilim dalı diğer işletme alt disiplinlerine göre nicel yönü daha ağır basan bir özellik taşır. Bu tespitten yola çıkarak kitabımızın iki bölümü, finansal ekonometride değişen varyans modelleri ve çok kriterli karar verme yöntemlerinin finans alanında uygulanması konularına ayrılmıştır. Bunun yanı sıra kitabın diğer bölümleri; risk yönetim sürecinde finansmanın temel ilkeleri, kriz dönemlerinde finansal dayanıklılık stratejileri, enerji güvenliği için yeşil finansmanın önemi, finansal şeffaflık, kur riski ve firma değeri ilişkisi, kripto paraların analizine yönelik literatür çalışması gibi gündemde olan konuları içermektedir.
 

Finansta Güncel Konular isimli 218 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 24.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yoksullaştıran Büyüme (Türkiye İhracatı Üzerine Uygulama) pdf oku indir başlıklı makalemizde Yoksullaştıran Büyüme (Türkiye İhracatı Üzerine Uygulama) indir, Yoksullaştıran Büyüme (Türkiye İhracatı Üzerine Uygulama) oku ve Yoksullaştıran Büyüme (Türkiye İhracatı Üzerine Uygulama) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Finansta Güncel Konular pdf oku indir - PDF indir