Filozof Yaşamlarının Satışı – Dirilen Ölüler Veya Balıkçı (Ciltli) pdf oku indir

Filozof Yaşamlarının Satışı – Dirilen Ölüler Veya Balıkçı (Ciltli) pdf oku indir

Loukianos (120?-180?): MS 2. yüzyılda Marcus Aurelius döneminde yaşamıştır. Antikçağ’ın en ünlü retorik ve hiciv ustalarından biri olmasının yanı sıra komik diyalog türünde eserler de vermiştir. Loukianos’a atfedilen seksen iki eser günümüze ulaşmışsa da bazıları şüphelidir. Bu eserlerin en ünlüleri “Diyaloglar” başlığında toplanır. Bu kitapta yer alan Filozof Yaşamlarının Satışı ve Dirilen Ölüler veya Balıkçı diyalogları Loukianos’un üslubunu en iyi yansıtan “parodi” eserlerindendir. Filozof Yaşamlarının Satışı’nda Zeus’un filozof yaşamlarını Hermes’in çığırtkanlığında mezada çıkarması abartılı, komik bir üslupla konu edilir. Dirilen Ölüler veya Balıkçı eserindeyse, önceki eserinde hicvettiği filozofların davacı, kendisinin davalı, Felsefe’nin yargıç, Hakikat’in de avukat olduğu bir mahkemede kendi kendini yargılar.
 

Filozof Yaşamlarının Satışı – Dirilen Ölüler Veya Balıkçı (Ciltli) isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Lukianos tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 05.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan "Seni Seviyorum" Söylemi pdf oku indir başlıklı makalemizde "Seni Seviyorum" Söylemi indir, "Seni Seviyorum" Söylemi oku ve "Seni Seviyorum" Söylemi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Filozof Yaşamlarının Satışı – Dirilen Ölüler Veya Balıkçı (Ciltli) pdf oku indir - PDF indir