Filistin Direniş Edebiyatından Portreler Zeytin Ağaçlarının Arasında pdf oku indir

Filistin Direniş Edebiyatından Portreler  Zeytin Ağaçlarının Arasında pdf oku indir

Bir toplumu ve bu toplumun mücadelesini anlamak için, sadece politik bakış yeterli olmaz. Asıl ayna, o toplumun edebiyatı ve sanatıdır. Örnekler çoğaltılabilir elbette ancak Latin Amerika’yı anlamak için buradaki siyasi gelişmeleri değil Eduardo Galeano, Gabriel Garcia Marquez, Jose Saramago, Octavia Paz ve Pablo Neruda gibi şair ve yazarları, Mısır’ı anlamak için Necip Mahfuz’u, Rusya’yı anlamak için Dostoyevski’yi, Tolstoy’u, Asya’yı anlamak için Cengiz Aytmatov’u, Avrupa ve Amerika’yı anlamak için George Orwell’i, John Steinbeck’i, Jack London’u, Afrika’yı anlamak için Chinua Achebe ve Ali A. Mazrui gibi yazarları okumamız gerekiyordu.
İşte bu kitap da Filistin’i ülkemiz insanına biraz olsun tanıtma gayretiyle yazılmıştır.
 

Filistin Direniş Edebiyatından Portreler
Zeytin Ağaçlarının Arasında isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Peren Birsaygılı Mut tarafından yazılmış ve FARABİ KİTAP yayınevinin 30.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ben, Tituba Salem’in Kara Cadısı pdf oku indir başlıklı makalemizde Ben, Tituba Salem’in Kara Cadısı indir ve Tituba Salem’in Kara Cadısı oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Filistin Direniş Edebiyatından Portreler Zeytin Ağaçlarının Arasında pdf oku indir - PDF indir