Fedailerin Kalesi Alamut pdf oku indir

tarafından
11
Fedailerin Kalesi Alamut pdf oku indir

Hasan Sabbah’ın, Alamut Kalesi’nin, fedailerin ve cennet bahçelerinin hikayesi

Bir tarafta Hasan Sabbah’ın yeryüzü cennetiyle yeni tanışan güzel köleler, diğer tarafta onun en güvenilir savaşçıları olan fedailer. Sabbah’ın yarattığı cennetin içinde gözleri açıldığında hepsinin hayatı hiç umulmadık bir şekilde değişir.
Hikaye 11. yüzyıl İranı’nda, kendini peygamber ilan eden Hasan Sabbah’ın, seçilmiş bir grup insanı intihar suikastçısına dönüştürerek bölgede hakimiyet kurmak için çılgınca ve aynı zamanda zekice bir plan tasarladığı Alamut Kalesi’nde geçmektedir. Güzel kadınların, yemyeşil bahçelerin, şarap ve haşhaşın göz boyadığı sanal bir cennet yaratan Sabbah, genç savaşçılarını emirlerine uydukları takdirde bu cennete gidebileceklerine inandırır. Kendilerini onun yoluna adayan, ölmeyi de öldürmeyi de göze almış olan bu küçük orduyla hükümdar sınıfına gözdağı verebileceğini düşünür. Sabbah kendi deyimiyle insanların saflığını kullanıp dine adanmışlığı politik emellerine alet eder. Artık kapılar onun için ardına kadar açılmıştır.
 

Fedailerin Kalesi Alamut isimli 510 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Vladimir Bartol tarafından kaleme alınmış ve KORİDOR YAYINCILIK yayınevinin 09.03.2012 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Galata'nın Tembel Martısı pdf oku indir başlıklı makalemizde Galata'nın Tembel Martısı indir, Galata'nın Tembel Martısı oku ve Galata'nın Tembel Martısı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Fedailerin Kalesi Alamut pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.