Fedai Dergisi’nde Millilik ve İslam pdf oku indir

Fedai Dergisi’nde Millilik ve İslam pdf oku indir

Bu eser, 1963 ve 1979 tarihleri arasında yayınlanan Kemal Fedai Coşkuner’in başyazarlığını üstlendiği Fedai dergisinin millilik ve İslamcılık algısını ele almaktadır. Çalışmada milliyetçi ve İslamcı bir bakış açısına sahip olan Fedai dergisinin yayınlanan tüm sayıları incelemiş ve dönemin milliyetçi ve İslamcı söyleminin düşünce ve inanç dünyasında bıraktığı izler analiz edilmiştir. Eserin temel sorusu “milliyetçi muhafazakâr muhtevaya sahip Fedai dergisinin misyonu, vizyonu ve toplumsal olaylara bakışı üzerinden milliyetçilik ve İslamcılık kavramlarının dergide oluşturduğu düşünce dünyası nasıldır?” şeklindedir. Bu bağlamda Türk siyasi ve düşünce hayatının şekillenmesinde önemli bir yere sahip olan “milliyetçi” ve “İslamcı” akımların ‘öteki’ni ve ‘kendi’ni nasıl tanımladığı açıklanmaya çalışılmıştır.
 

Fedai Dergisi’nde Millilik ve İslam isimli 28 sayfadan oluşan kitap ; Nur Özdemir tarafından yazılmış ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 06.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fakirlik İnsanların Kaderi mi? Yoksa Uyutma mı? pdf oku indir başlıklı makalemizde Fakirlik İnsanların Kaderi mi? Yoksa Uyutma mı? indir, Fakirlik İnsanların Kaderi mi? Yoksa Uyutma mı? oku ve Fakirlik İnsanların Kaderi mi? Yoksa Uyutma mı? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Fedai Dergisi’nde Millilik ve İslam pdf oku indir - PDF indir