Ey Travma Bizden Uzak Dur! pdf oku indir

tarafından
18
Ey Travma Bizden Uzak Dur! pdf oku indir

Çocuğunuzun acılarını, sevinçlerini ve korkularını nasıl anlarsınız?
Travmaya karşı direnç geliştirecek basit adımları biliyor musunuz?
Oyun, sanat ve şiirle çocuğunuzun direncini travmaya karşı nasıl onarırsınız?
Çocuğunuzu cinsel istismardan nasıl korursunuz?
Ayrılık, boşanma ve yas sürecinde çocuklarınıza nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Çocuklar günlük hayatta sıkıntılar yaşayabilirler; oyun oynarken düşerler, parmaklarını kapıya sıkıştırırlar… Bazen de daha ağır durumlarla karşılaşabilirler; yakınlarını kaybederler, şiddete maruz kalırlar…

Bunların hepsi derin travmalara neden olabilir. Travma hayatın bir gerçeği; bazen ne yaparsak yapalım onları travmatik olaylardan uzak tutamayız.

İşte bu kitap çocukların günlük hayatta yaşadıkları sıkıntılar, yenilgiler ve zaferlerle başa çıkabilmeleri için anne babalara yol gösteriyor. Yaşadıkları korkutucu ve sarsıcı olaylardan sonra çocukların “toparlanmalarına” yardımcı olacak, basit ama güçlü çözümler öneriyor.
 

Ey Travma Bizden Uzak Dur! isimli 248 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Peter A. Levine tarafından kaleme alınmış ve DOĞAN KİTAP yayınevinin 22.05.2014 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bebek Üniversitesi / Hikayeli İlk Kavramlarım (4 Kitap) pdf oku indir başlıklı makalemizde Bebek Üniversitesi / Hikayeli İlk Kavramlarım (4 Kitap) indir, Bebek Üniversitesi / Hikayeli İlk Kavramlarım (4 Kitap) oku ve Bebek Üniversitesi / Hikayeli İlk Kavramlarım (4 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ey Travma Bizden Uzak Dur! pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.