Ey Oğul (İki Dil Bir Kitap – Arapça-Türkçe) pdf oku indir

tarafından
21
Ey Oğul  (İki Dil Bir Kitap – Arapça-Türkçe) pdf oku indir

Elinizdeki eser, bundan yaklaşık 900 yıl önce yaşamış büyük İslam âlimi İmam Gazali’nin bir öğrencisine cevap niteliğinde yazmış olduğu öğüt, tavsiye ve açıklamaları içermektedir. Öğrencisi, mektubunda -bugün de birçok gencimiz için sorun olan- hangi bilgileri öğrenmesi, doğru yola nasıl ve kimlerin rehberliğinde erişileceği ile ilgili sorular sormuş, ondan tavsiyeler istemiştir. İmam Gazali, bu eserinde, “Ey oğul” diyerek seslendiği öğrencisinin arzusunu yerine getirip cevaplanabilecek bütün sorulara cevaplar vermeye çalışmıştır. İmam Gazali’nin, o gün öğrencisine yazmış olduğu bu eser, bugün bile hala güncelliğini ve önemini korumaktadır.
 

Ey Oğul (İki Dil Bir Kitap – Arapça-Türkçe) isimli 124 sayfa yazılmış olan bu kitap ; İmam Gazali tarafından kaleme alınmış ve BEYAN YAYINLARI yayınevinin 01.07.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Peygamberin (s.a.v.) Genç Arkadaşları 2 / Medine Gençleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Peygamberin (s.a.v.) Genç Arkadaşları 2 / Medine Gençleri indir, Peygamberin (s.a.v.) Genç Arkadaşları 2 / Medine Gençleri oku ve Peygamberin (s.a.v.) Genç Arkadaşları 2 / Medine Gençleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ey Oğul (İki Dil Bir Kitap – Arapça-Türkçe) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.