Essential Academic Vocabulary pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Essential Academic Vocabulary pdf


Essential Academic Vocabulary pdf

Esssentıal Academic Vocabulary akademik metinleri okuyup anlamak ve yazma çalışmalarına sözcük zenginliği katmak için gerekli sözcükleri öğreten ve test eden bir referans ve test kitabıdır.

Basic Academic Vocabulary ve Advandemic Vocabulary olmak üzere iki ana bölümden oluşan kitabın birinci bölümünde İngilizce hazırlık okulunda, YDS ve KPSS hazırlık çalışmalarında en çok gereksinme duyulan sözcükler öğretilerek test edilmektedir. İkinci bölünde ise ÜDS, KPDS, TOEFL, COPE ve benzeri İngilizce yeterlilik sınavlarında geçebilecek ileri düzeyde sözcükler örnekli olarak yer almaktadır. Kitapta öğretilmeye çalışılan sözcükleri öğrenenler İngilizce gazete ve dergilerle birlikte hukuk, iktisat, sosyal bilimler, fen bilimleri ve tıp dahil çok çeşitli akademik metinlerde karşılaşabilecekleri metinleri anlayabilecek sözcük dağarcığını oluşturabilirler.

Esssentıal Academic Vocabulary sadece okunanı en üst düzeyde anlama için değil aynı zamanda doğru çeviri ve etkin yazma için de önemli bir kaynak olarak hazırlanmıştır.

Kitap aşağıda gösterilen temel özelliklere sahiptir.
3.750 akademik sözcük
6,250 örnek cümle
10.000 eşanlamlı sözcük
500 iki ve üç sözcükten oluşan fiil
120 önemli İngilizce deyim
İlgeçler ve İlgeç Öbekleri
Öğretilen sözcüklerin önemli bölümünü içeren serbest okuma metinleri
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Cesur Öztürk tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fundamentals of Academic English pdf başlıklı makalemizde Fundamentals of Academic English indir, Fundamentals of Academic English oku ve Fundamentals of Academic English pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Essential Academic Vocabulary pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?