Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş pdf oku indir

tarafından
16
Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş pdf oku indir

Eski Yunan ve Roma dünyası; siyaset, hukuk, askerlik, mimarlık, sanat, düşünce ve tarih yazıcılığı alanlarında günümüz Batı uygarlığı üzerinde çok önemli etkiler bırakmıştır. Batı dünyası –Girit’teki Minos uygarlığı ve Yunanistan’daki Miken uygarlığını da kapsayacak şekilde– Eski Yunan ve Roma uygarlıklarının bıraktığı miras üzerine kurulmuştur. Bu kitapta yaklaşık 3500 yıllık bir dönemin tarihi ele alınmaktadır. “Polis” denen kent-devletlerinin kurulmaya başlaması, kolonizasyon, doğa filozofları, demokrasi ve demokratik yönetim biçiminin ortaya çıkışı, Herodotos ve Thukydides ile tarihçiliğin gelişimi, edebiyat, felsefe, Sokrates’in idamı, Büyük İskender ve Hellenistik krallıklar, Roma’da krallık, Cumhuriyet ve İmparatorluk dönemleri, sınıf mücadeleleri, Hannibal ve Kartaca Savaşları, “Roma Mucizesi”, İç Savaş ve Caesar, Augustus ve Roma Barışı, çok tanrılı dinden Hıristiyanlığa geçiş, imparatorluğun ikiye bölünmesi ve Batı Roma’nın yıkılması gibi Antik Çağ tarihine damgasını vuran olaylar ve kişiler Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş’te ayrıntılı bir şekilde sunuluyor.

 
 

Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş isimli 349 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. Oğuz Tekin tarafından kaleme alınmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 02.06.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ortadoğu’nun Şifresi: Kubata pdf oku indir başlıklı makalemizde Ortadoğu’nun Şifresi: Kubata indir, Ortadoğu’nun Şifresi: Kubata oku ve Ortadoğu’nun Şifresi: Kubata pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.