Eski Prag Öyküleri pdf oku indir

Eski Prag Öyküleri pdf oku indir

19. yüzyılın renkli Prag’ından beş derin, ironik öykü: Çek şair ve gazeteci Jan Neruda’nın ilk kez 1878’de kitaplaşan Eski Prag Öyküleri, bizi tarihî kent merkezinin en pitoresk mahallesinde gezdiriyor. Büyülü Prag’ın dolambaçlı sokakları, arnavutkaldırımları, vakur aristokrat sarayları, görkemli kiliseleri arasında dolaşırken, amansız rakipler olarak otuz yılı deviren Bay Ryšánek ile Bay Schlegl’in rekabetine ortak oluyor, tek bir hastaya bile dokunmamasıyla nam salan Doktor Heribert’le tanışıyoruz. Neruda’nın öykülerinde ölümsüzleşen yalnızca insanlar değil; kent de onlarla beraber ölümsüzlük iksirini içiyor. Prag’ın en ikonik semti Malá Strana’da geçen bu öyküler, kent sakinlerinin günlük yaşamından gerçek resimler sunuyor. Eski Prag Öyküleri, Çek edebiyatının vazgeçilmezlerinden biri.
 
#kısaklasikler #çekklasikleri #insanportreleri #gündelikyaşam #kentyaşamı #kentveinsan #kentedebiyatı #prag
 

Eski Prag Öyküleri isimli 72 sayfadan oluşan kitap ; Jan Neruda tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 11.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Lev Tolstoy pdf oku indir başlıklı makalemizde Lev Tolstoy indir, Lev Tolstoy oku ve Lev Tolstoy pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eski Prag Öyküleri pdf oku indir - PDF indir