Ergen Psikolojisi ve İletişim Anne-Baba ve Öğretmenler İçin pdf oku indir

Ergen Psikolojisi ve İletişim  Anne-Baba ve Öğretmenler İçin pdf oku indir

Anne-baba ve öğretmenler açısından önemli olan noktalar; ergenin gelişim özelliklerinin farkında olmak, onun her açıdan yeni gelişimlere uyum sağlamasına yardımcı olmak, bireysel farklılıkları gözetmek, baskıdan kaçınmak, uygun iletişim ortamı hazırlamak ve iyi bir model olmaktır. Ergenle kurulacak iletişimin niteliği çok önemlidir. Çünkü bu fırtınalı dönemde psikolojik sorunların artması beklenir. Örneğin; başkaldırma ve başına buyruk olma eğilimi çeşitli etkenlerle o kadar ileri gidebilir ki ergenle ailesi arasındaki bağ kopacak duruma gelebilir. Okul başarısızlığı, okuldan kaçma, kendini olumsuz davranışlara kaptırma ortaya çıkabilir. İşte böylesi bir dönemde ergenin, kendisine yardım ve rehberlik edecek, güveneceği bir yetişkine ihtiyacı vardır. 
 

Ergen Psikolojisi ve İletişim
Anne-Baba ve Öğretmenler İçin isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Rukiye Karaköse tarafından yazılmış ve RAĞBET YAYINLARI yayınevinin 27.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yaşam Boyu Gelişim Gelişim Psikolojisi pdf oku indir başlıklı makalemizde Yaşam Boyu Gelişim Gelişim Psikolojisi indir, Yaşam Boyu Gelişim Gelişim Psikolojisi oku ve Yaşam Boyu Gelişim Gelişim Psikolojisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ergen Psikolojisi ve İletişim Anne-Baba ve Öğretmenler İçin pdf oku indir - PDF indir