Engels’in Hayatı ve Eserleri pdf oku indir

Engels’in Hayatı ve Eserleri pdf oku indir

Friedrich Engels, bilimsel sosyalizmin Marx ile beraber kurucusudur. Karl Marx’ın en yakın dostu ve çalışma arkadaşı idi. Marx ve Engels arasındaki sıkı ve samimi işbirliği 40 yıl sürmüştür.
F. Engels, 1820’de Barmen’de (Almanya) doğdu.Engels 5 Ağustos 1895’te öldü.
Engels’in mezarı yoktur. Vasiyetine uyularak, cesedi yakılmış ve külleri Manş denizine serpilmiştir.
Çağdaş sosyalizmin meydana gelişindeki rolü çok büyük oldu. Düşünüşte vardığı aydınlık ve anlayışını dile getirirken; ulaştığı duruluk üzerinde ne söylense azdır. Bugünkü kuşaklar, onu hak ettiği yere oturtmalı ve işçi davasına yaptığı hizmetleri, gereği gibi takdire çalışmalıdır. Onun en büyük hayranı Marx’tı. Sadece dostu olduğu ve uzun süre çalışma arkadaşı olduğu için değil; Marx, bu vefalı arkadaşta ilim kafasının benzeri olmayan vasıflarını ve meziyetlerini görebilmişti.
 

Engels’in Hayatı ve Eserleri isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Paul Louis tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hicret: Din ü Devlet Osmanlı Göç Politikası 1856 - 1908 pdf oku indir başlıklı makalemizde Hicret: Din ü Devlet Osmanlı Göç Politikası 1856 - 1908 indir, Hicret: Din ü Devlet Osmanlı Göç Politikası 1856 - 1908 oku ve Hicret: Din ü Devlet Osmanlı Göç Politikası 1856 - 1908 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Engels’in Hayatı ve Eserleri pdf oku indir - PDF indir