Eğitimde Finlandiya Modeli pdf oku indir

tarafından
18
Eğitimde Finlandiya Modeli pdf oku indir

“Finlandiya’nın göz kamaştırıcı eğitim sistemini dünyaya tanıtan Pasi Sahlberg, hangi ülkeden olduğu fark etmeksizin tüm eğitim liderlerinin faydalanabileceği dört dersi ortaya koyuyor. Sahlberg’in açık, ikna edici ve sohbet havası taşıyan bu etkili çalışmasına kulak vermenin tam zamanı.”
Prof. Howard Gardner
Harvard Üniversitesi
 
“Çağı yakalamak ve modern ülkeler arasında ‘hak ettiğimiz’ yeri almak için çocuklarımızın eğitiminin çok önemli olduğu konusunda hemfikiriz. Ancak, yıllardır devamlı vites değiştirip zikzak yaptık. Eğitim konusunda izleyeceğimiz uzun vadeli yolu, yani politikaları, bir türlü tespit edemedik; ideolojik tercihlerin esiri olduk. Oysa çalışmadan, akıl kullanmadan, iyi örneklerden ders çıkarmadan, verilere önem vermeden hiçbir şey gerçekleştirilemez, ‘hak edilemez.’ 
Bu kitapta okuyacağınız fikirlerin eğitim dünyamıza yeni ve taze bir soluk getireceğini düşünüyorum. Pasi Sahlberg, ABD’de John Dewey, Howard Gardner gibi düşünür ve bilim insanlarının geliştirdiği eğitim kuramlarının Finlandiya eğitim sistemini nasıl başarıya taşıdığını bu kitapta son derece akıcı bir anlatımla bizlere sunuyor.” 
Prof. Dr. Üstün Ergüder
Eğitim Reformu Girişimi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkan
 

Eğitimde Finlandiya Modeli isimli 128 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Pasi Sahlberg tarafından kaleme alınmış ve METROPOLİS YAYINCILIK yayınevinin 01.10.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuğum İngilizce Öğreniyor pdf oku indir başlıklı makalemizde Çocuğum İngilizce Öğreniyor indir, Çocuğum İngilizce Öğreniyor oku ve Çocuğum İngilizce Öğreniyor pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eğitimde Finlandiya Modeli pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.