Eğitim Hakkı pdf oku indir

Eğitim Hakkı pdf oku indir

Eğitim hakkı, ulusal ve uluslararası hukukta tanınmış olmasına rağmen bu hakkın özü itibariyle ne anlama geldiğine ilişkin belirsizlikler bulunmaktadır. Bu kapsamda istisnasız bütün devletler eğitimi bir hak olarak kabul etmekte ancak bunu çok farklı şekillerde anlamakta ve uygulamaktadırlar.
Eğitimin ve dolayısıyla eğitim hakkının ne anlama geldiğine ilişkin eğitimciler arasında da ortak bir anlayış yoktur. Eğitim hakkının evrensel bir anlamı ve bu hakla sağlanan evrensel bir tanım olmaksızın hakkın korunması ve uygulanması çok zordur. Özü itibarıyla bu kitabın yazılış gerekçesi de bu belirsizliğin ortadan kaldırılmasına katkı sağlama düşüncesidir.
 

Eğitim Hakkı isimli 310 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve ANI YAYINCILIK yayınevinin 05.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gelecek Kaygısı Yüksek Riskli İleri Teknoloji Dünyasında Öğrenme, Öğretme ve Eğitim Sistemi pdf oku indir başlıklı makalemizde Gelecek Kaygısı Yüksek Riskli İleri Teknoloji Dünyasında Öğrenme, Öğretme ve Eğitim Sistemi indir ve Öğretme ve Eğitim Sistemi oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Eğitim Hakkı pdf oku indir - PDF indir