Eğitim Felsefesi pdf oku indir

Eğitim Felsefesi pdf oku indir

Eğitim felsefesi; eğitimin doğası, süreci, amaçları ve idealleri ile ilgilenen bir felsefi alandır. Eğitim, toplumsal kurumlar bağlamında veya varoluşsal gelişme süreci içinde ele alınabilir. Eğitim felsefesi ise, konunun toplumsal yönünden ziyade insanlık açısından eğitimin köklerini ve seyrini yakalamayı hedefler. Eğitim felsefecileri yaşadıkları toplumun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yeni kavramlar ve kuramlar üretir, ürettikleri bu kuramlar sayesinde toplumun eğitimine yön vermiş olurlar.
İnsanların bilgi, beceri, yetenek ve gereksinimlerini yaşadığı topluma katkı sağlamak ve diğer insanlarla etkileşim içinde bilgi alışverişi yapabilmek için eğitim şarttır. Eğitim; birçok alan ve disiplin ile sıkı sıkıya bağlıdır. Bu alanlardan bir kaçı; etik, siyaset, psikoloji ve ekonomi gibi sıralanabilir. Eğitim ve etiğin ortak paydası, iyiyi yakalamaktır. İnsan hayatı üzerinde iyi kavramı hem etik hem de psikolojik olarak etkileşim halindedir. İyi bir insan, iyi bir eğitimle olur.
 

Eğitim Felsefesi isimli 182 sayfadan oluşan kitap ; Prof.Dr. Aliye Çınar tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ yayınevinin 01.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Disiplinlerine Özel Temel Epidemiyoloji pdf oku indir başlıklı makalemizde Sağlık Disiplinlerine Özel Temel Epidemiyoloji indir, Sağlık Disiplinlerine Özel Temel Epidemiyoloji oku ve Sağlık Disiplinlerine Özel Temel Epidemiyoloji pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eğitim Felsefesi pdf oku indir - PDF indir