Edirne’nin Ardı Da Bayler pdf oku indir

Edirne’nin Ardı Da Bayler pdf oku indir

Osmanlı coğrafyası içerisinde Balkanlar’da bir iç şehir konumundayken yavaş yavaş serhat şehri olmaya doğru giden Edirne, 26 Mart 1913’te Bulgar, Temmuz 1920’de ise Yunan işgaline maruz kaldı. 25 Kasım 1922’de işgalden kurtarılan Edirne, Cumhuriyet ile beraber günümüzde de sıkça kullanıldığı gibi bir serhat şehri oldu.
Şehir insan olarak varlığımızın, dünyada var oluşumuzun remzi, simgesi. Kısaca tarihî sürecini anlattığımız, farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapan Edirne’den bahsedince sadece bir yerleşim yerinden değil; aynı zamanda köklü bir tarihten de bahsediyoruz. Buna istinaden; Edirne’yi yazan medeniyeti yazar, kültürü yazar, insanı yazar düşüncesindeyiz.
Biz de buradan yola çıkarak, şehrin bu kültür ve medeniyet birikiminin ancak bir zerresini teşkil edebileceğinin de farkında olarak, Edirne tarihine dair anlatı ve hikâyeleri yazacak yazarları bir araya getirmek için bir kitap hazırlamayı uygun gördük ve bu amacımıza da ulaştık.
Çalışmalarıyla, mazideki muhteşem günlerinin tatlı hatıraları içinde gülümseyen Edirne’mize hizmet eden tüm yazarlarımıza ve Ceren Kitabevi-Şeref Kurtiş’e teşekkürü bir borç biliriz.
Editörler: Halûk Kayıcı-Emin ÜNSAL-Sabriye CEMBOLUK
 

Edirne’nin Ardı Da Bayler isimli 492 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve CEREN YAYINCILIK VE KİTAPÇILIK yayınevinin 23.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Genghis Khan pdf oku indir başlıklı makalemizde Genghis Khan indir, Genghis Khan oku ve Genghis Khan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Edirne’nin Ardı Da Bayler pdf oku indir - PDF indir