Düzensiz Savaşlar pdf oku indir

Düzensiz Savaşlar pdf oku indir

Günümüz düzensiz savaşlarında değişen değerler ve modern iletişim olanakları uluslararası sistemin mücadeleyi haklı görmesini; felsefi açıdan adil, siyasi açıdan etik, hukuki açıdan yasal, toplumsal açıdan meşru ve kamu vicdanına uygun, ahlaki açıdan ilkeler ve değerlerle uyumlu, bireysel psikoloji açısından insani ve vicdani bulunmasını gerektirmektedir. Üretilecek yeni stratejiler bu yüksek etkili parametreleri dikkate almak zorundadır.
Bu kitap, doktrinleşme sürecindeki düzensiz savaşların kuramını anlatma çabası içinde olan didaktik bir eserdir ve üç maksatla kaleme alınmıştır: Siyasi, askeri ve akademik literatüre katkıda bulunmak; düzensiz savaş formlarına ilişkin kavram karmaşasına çözüm üretmek ve doğası gereği görece gizli ve örtülü yürütülen bu mücadele türü hakkında güvenlik kurumlarını, siyasi karar alıcıları, iç ve dış güvenlik bürokrasisi mensuplarını, akademisyenleri ve konuyla ilgilenen okurları anlaşılabilir bir dille bilgilendirmektir.
 

Düzensiz Savaşlar isimli 448 sayfadan oluşan kitap ; Ethem Büyükışık tarafından yazılmış ve KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ yayınevinin 19.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ne Mutlu Eşitim Diyene: Milliyetçilik Tartışmaları pdf oku indir başlıklı makalemizde Ne Mutlu Eşitim Diyene: Milliyetçilik Tartışmaları indir, Ne Mutlu Eşitim Diyene: Milliyetçilik Tartışmaları oku ve Ne Mutlu Eşitim Diyene: Milliyetçilik Tartışmaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Düzensiz Savaşlar pdf oku indir - PDF indir