Dünya’nın Merkezine Yolculuk pdf oku indir

Dünya’nın Merkezine Yolculuk pdf oku indir

Edebiyatta bilim kurgunun öncülerinden Jules Verne’in en ünlü romanlarından Dünya’nın Merkezine Yolculuk, jeolog Profesör Toto Lidenbrock’un okuduğu kitabın arasında gizemli bir not bulmasıyla başlar. Bu notta Dünya’nın merkezine gitmenin bir yolu olduğuna dair işaretler vardır. Profesör Lidenbrock, yeğeni Axel ile İzlanda’ya gidip bu macerayı yaşamakta kararlıdır. Axel ise bunun imkansız olduğunu söyler ve çok sevdiği sevgili Grauben’i arkasında bırakmaz istemez. Fakat en sonunda amcasını kıramayıp yola çıkarlar. Bu yolculukta onlara Hans Bjelke adında biri rehberlik yapar. Peki gerçekten Dünya’nın merkezine ulaşabilecekler midir?
 
Genç Klasikler Serisi’ndeki bu kitap, orijinal eserin bir uyarlamasıdır. Sade bir dille genç okuyucularımıza sunulan bu hikâye, okumayı daha eğlenceli hâle getiren renkli çizimlerle süslenmiştir
 
 

Dünya’nın Merkezine Yolculuk isimli 64 sayfadan oluşan kitap ; Jules Verne tarafından yazılmış ve MATARA ÇOCUK yayınevinin 30.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Dünya’nın Merkezine Yolculuk pdf oku indir - PDF indir