Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar Sosyal Psikolojiye Giriş pdf oku indir

tarafından
22
Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar  Sosyal Psikolojiye Giriş pdf oku indir

Kitabın önceki baskısı “Günümüzde İnsan ve İnsanlar” ismiyle yayımlanmıştır.

Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar, otuz küsur yıllık İnsan ve İnsanlar’ın güncelleştirilmiş revizyonudur ve sosyal psikolojiye bir giriş kitabıdır. Bu güncelleştirme ve revizyonu yaparken, temel bir ilke gözetilmiştir. Bu da yenilikleri yansıtırken, geçerli özü de koruyarak birikimli bir gelişmeyi ortaya koyma gereğidir. Sonuç olarak Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar hem yepyeni bir kitaptır, hem de İnsan ve İnsanların kendisidir.

Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar’ın bir özelliği, her konunun kültürel bir çerçeve içinde de irdelenmesidir. Çünkü günümüzde kültürel ve kültürlerarası psikoloji giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Türkiye’de kullanılan bir sosyal psikoloji kitabının bir çeviri olması, ya da salt Amerikan sosyal psikoloji kitabındaki bilgileri içermesi uygun değildir. Fakat kültürel ortamlarda elde edilen farklı bulgular konusunda en azından genel bir bilgilendirme gerekir. Böyle bir bilgilendirme, okuyucunun konuları bir kültür süzgecinden geçirmesine ve örneğin Türkiye’de aynı bulguların bulunup bulunmayacağını düşünmesine yardımcı olabilir.

.
 

Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar
Sosyal Psikolojiye Giriş isimli 384 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı tarafından kaleme alınmış ve EVRİM YAYINLARI yayınevinin 30.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Bilimleri Açın pdf oku indir başlıklı makalemizde Sosyal Bilimleri Açın indir, Sosyal Bilimleri Açın oku ve Sosyal Bilimleri Açın pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar Sosyal Psikolojiye Giriş pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.