Dorian Gray’in Portresi (Ciltli, İplik Dikişli) pdf oku indir

tarafından
6
Dorian Gray’in Portresi (Ciltli, İplik Dikişli) pdf oku indir

Oscar Wilde’ın, kendisinin roman yazamayacağına dair eleştirilere adeta bir cevap olarak kaleme aldığı Dorian Gray’in Portresi, yazarın en tanınmış eseridir. Bu eserinde Wilde, kendi dünyasını şekillendiren estetizmi en yalın hâliyle kurguya aktarır. Saflığı ve iyiliği temsil eden Dorian Gray’in, bir karşılaşma sonucu bütün hayatı değişir. Ressam Basil Hallward, onun güzelliğinden etkilenerek portresini çizer. Basil’in evinde Lord Henry Wotton ile tanışan Dorian Gray için bir kimlik bunalımı başlar. Lord Henry ona insan için en değerli şeyin haz ve estetik olduğunu söylerken, çok sevdiği Gray’in uğrayacağı değişimi asla tahmin edemez. Sahip olduğu güzelliğin yok olacağına üzülen Gray, kendisinin yerine portresinin yaşlanmasını diler. Ama ebedî güzelliğin bedeli oldukça ağır olacaktır.
 

Dorian Gray’in Portresi (Ciltli, İplik Dikişli) isimli 264 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Oscar Wilde tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 26.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dokunmadan pdf oku indir başlıklı makalemizde Dokunmadan indir, Dokunmadan oku ve Dokunmadan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dorian Gray’in Portresi (Ciltli, İplik Dikişli) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.