Diyalektik ve Tarihsel Materyalizmin Alfabesi pdf oku indir

Diyalektik ve Tarihsel Materyalizmin Alfabesi pdf oku indir

SSCB Moskova Devlet Üniversitesi Felsefe Bölümü’ndeki beş profesörün kaleme aldığı bu eser, okuyucularına Marksist-Leninist teoriyi hem bilimin hem de sosyalizmin rehberliğinde anlaşılır bir şekilde açıklamaktadır. Kitapta antik materyalizmden modern diyalektiğe, matematiğe, uzay-zaman teorilerine ve bunun gibi birçok alakalı konuya değinilerek Marksizm-Leninizm’in temelleri sıradan insanların bile anlayabileceği bir şekilde aktarılmıştır, aynı zamanda 1970’li yılların sonunda SSCB ile anti-komünist Batı ülkeleri arasında birtakım karşılaştırmalara da yer verilmiştir.
           
Diyalektik materyalizm ile sosyalizmin teorik ve tarihsel temellerini kavrayarak özümsemek için ideal bir rehber.
 

Diyalektik ve Tarihsel Materyalizmin Alfabesi isimli 400 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 28.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dijitalleşen Dünyada Siyasal İletişim pdf oku indir başlıklı makalemizde Dijitalleşen Dünyada Siyasal İletişim indir, Dijitalleşen Dünyada Siyasal İletişim oku ve Dijitalleşen Dünyada Siyasal İletişim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Diyalektik ve Tarihsel Materyalizmin Alfabesi pdf oku indir - PDF indir