Dini Doğru Anlama Ve Yaşamada Kur’an Bize Yeter (Mi?) pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Dini Doğru Anlama Ve Yaşamada Kur’an Bize Yeter (Mi?) pdf


Dini Doğru Anlama Ve Yaşamada Kur’an Bize Yeter (Mi?) pdf

Allah peygamberimizi Kur’an’ın dili kıldı. Kur’an O’nun diliyle konuştu. O,sadece ayetleri perdenin arkasından alıp önüne koyan biri değildi. Dolayısıyla vefat eden peygamber ayetleri perdenin arkasından alıp önüne koyan kısmıyla vefat etti. Ama peygamberimiz aynı zamanda, insanlara ayetleri açıklayan, icra eden, ayetler hakkında sağa sola kayanları toparlayandı. Öyleyse hayat devam ettikçe kıyamete kadar bu ikinci fonksiyonun devamı şarttır.
Allah(c.c.) ilk insan ve ilk peygamber olan Hz. Adem den(as) Peygamber efendimize (saa) gelene kadar elçisiz/öndersiz/hüccetsiz/halifesiz bırakmadığı yeryüzünü, son elçisinin vefatından sonra hüccetsiz bırakması düşünülebilir mi?
Kıyamete kadar peygamberin ikinci fonksiyonunun yine bir eli Allah’ta olan; adil, hakkı gözeten, günaha, harama asla kayma ihtimali olmayan masum birisi tarafından icra edilmesi gerekir.
Kitap aynı kitaptır. Disiplinlerine riayet edersek imanımızı, etmezsek küfrümüzü artırır. Kitapla amel ettiğimizi iddia etsek dahi….(!)
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap İsa Polat tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Irak'ın Fethi ve İslamlaşma Süreci pdf başlıklı makalemizde Irak'ın Fethi ve İslamlaşma Süreci indir, Irak'ın Fethi ve İslamlaşma Süreci oku ve Irak'ın Fethi ve İslamlaşma Süreci pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Dini Doğru Anlama Ve Yaşamada Kur’an Bize Yeter (Mi?) pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?