Din ve Özgürlük pdf oku indir

Din ve Özgürlük pdf oku indir

Din, insanı özgür kılan, ona yeni ufuklar açan, zamanın ötesine geçmesini sağlayan bir aygıt mıdır veyahut aklını inhisar altına alıp, insanı köleleştiren ve kopmaz bağlarla onu bağlayan bir aygıt mı? Diğer bir deyişle dindar bir birey için din hayatın anlamı, yaşamın ziyası mıdır, yoksa özgürlüğünün önünde aklını perdeleyen kalın bir örtü mü? Kanaatimize göre bu soruların cevabı salt bir din kavramı üzerinden verilemez. Cevabın objektif ve sağlıklı olması ancak, muhatap olunan din, içinde yaşanılan zaman ve bireylerin din algısı göz önüne alınarak sağlanabilir. Din ve özgürlük ilişkisini multidisipliner bir yaklaşımla ve farklı dinlerin bakış açısıyla ortaya koymaya yönelik hazırlanan bu kitabın okuyucusuna keyif vermesi ve faydalı olması temennisiyle…
 

Din ve Özgürlük isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve KİTAP DÜNYASI yayınevinin 31.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İlahi Hadisler 99 Kudsî Hadis ve Şerhi pdf oku indir başlıklı makalemizde İlahi Hadisler 99 Kudsî Hadis ve Şerhi indir, İlahi Hadisler 99 Kudsî Hadis ve Şerhi oku ve İlahi Hadisler 99 Kudsî Hadis ve Şerhi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Din ve Özgürlük pdf oku indir - PDF indir