Dımdım Kalesi pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Dımdım Kalesi pdf


Dımdım Kalesi pdf

Dımdım Kalesi, 17. yüzyılda kale halkı olan Kürtlerin, Osmanlı ve İran ordularına karşı kendilerini koruma amaçlı savaşının tarihini anlatıyor. Kitap, kale halkının kendilerine sağladıkları güvenlikli ortamın, refah ve adaletli yönetiminin zalim ve kötü örnek despotların tahammülsüzlüklerine karşı direnişinin tarihi aynı zamanda. Kitap Edib Polat tarafından bir çırpıda ve rahat okunan bir üslupla Kürt Edebiyatını tanımak isteyen Türkçe okurlarına kazandırılmış.
 
Şeyhmus Diken – BİANET
 
Dımdım Kalesi bir savaş hikâyesi gibi görünmesine rağmen kişilere odaklanması, onların zaaflarını ve güçlü taraflarını ortaya koyması bakımından da dikkat çekicidir. Han'ın bilgeliği, savaşa meraklı olmamasına rağmen buna mecbur kalması karaktere hayranlık duymamızı sağlar. Romanda son derece canlı betimlemeler var.
Gerek doğanın betimlenmesi ve tanımlanması gerekse de yaşananların betimlenmesi dilsel başarıyı bir kere daha öne çıkarır. Bana kalırsa Dımdım Kalesi romanı Ereb Şemonun en iyi romanıdır.
 
Abidin Parıltı – Radikal Gazetesi Kitap Eki
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Ereb Şemo tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yıldızları Hesaplamak / Astronot Kadın Serisi – Birinci kitap pdf başlıklı makalemizde Yıldızları Hesaplamak / Astronot Kadın Serisi – Birinci kitap indir, Yıldızları Hesaplamak / Astronot Kadın Serisi – Birinci kitap oku ve Yıldızları Hesaplamak / Astronot Kadın Serisi – Birinci kitap pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Dımdım Kalesi pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?