Dil Belası – Dilin Afetleri pdf oku indir

tarafından
27
Dil Belası – Dilin Afetleri pdf oku indir

Dil, Allah Teâlâ (C.C.)’nın yarattığı sanat harikalarındandır. Çünkü o, hacmi itibarıyla küçük olmasına rağmen, işleri itibarıyla vücudun diğer bütün organlarından daha büyüktür. Diğer organların iş alanları sınırlıdır. Örneğin göz, sadece renk ve şekilleri görür; kulak sadece sesleri duyar; el yalnızca maddeye temas eder. Dil ise, maddi ve mânevi bütün varlıklarla, ilim, tasavvur ve hayal alanlarına giren tüm şeylerle ilgilenebilir. O, bunları doğru veya yanlış bir şekilde, kabul veya ret tarzında seslendirebilir. İnsanın ebedi saadet veya felaketine sebep olan iman ve küfür de dilin ikrarıyla sabit olurlar. Bu özelliğinden dolayı, dil sonsuz hayra da sonsuz şerre de vesile olabilir. Dilini Şeriat ölçüleriyle kontrol eden ve onu yalnızca dünyada ve ahirette kendisine fayda veren sözlerle sınırlandıran bir kimse, kurtuluşa erer. Onu kayıtsız ve kontrolsüz bırakan bir kimse de dünya ve ahirette bela ve musibet görür. Böyle bir dil şeytanın sesi olup çıkar ve bombadan beter bir yıkım aracı haline gelir.
 

Dil Belası – Dilin Afetleri isimli 248 sayfa yazılmış olan bu kitap ; İmam Gazali tarafından kaleme alınmış ve ÇELİK YAYINEVİ yayınevinin 24.11.2016 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İçtihad Kapısı İslam Dünyasının Süren Ortaçağı pdf oku indir başlıklı makalemizde İçtihad Kapısı İslam Dünyasının Süren Ortaçağı indir, İçtihad Kapısı İslam Dünyasının Süren Ortaçağı oku ve İçtihad Kapısı İslam Dünyasının Süren Ortaçağı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dil Belası – Dilin Afetleri pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.