Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir
  • Anasayfa
  • Siyaset
  • Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri pdf

Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri pdf


Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri pdf

Arap dünyasında yüzyıldır birikmiş meşruiyet krizlerinin ve yapısal problemlerin patlamasına şahit oluyoruz. Bölge çok boyutlu bir krizler yumağı içinde boğuluyor. Yaşanan sadece siyasî, iktisadî, toplumsal ve hukukî değil aynı zamanda fikrî, felsefî, dinî ve ahlâkî bir kriz.
 
Tunuslu Prof. Dr. Munsif Merzûkî, bu kriz hâline yıllardır dikkat çeken Arap dünyasının önemli mütefekkirlerinden ve eylem adamlarından biri. Tıp doktoru, insan hakları aktivisti, velut bir yazar, siyaset felsefecisi, siyasetçi ve Tunus’un demokratik yolla seçilen ilk cumhurbaşkanı…
 
Bu kitap, Merzûkî’nin el-Cezire’de yayınlanmış 16 makalesinin tercümesinden ve kendisiyle gerçekleştirdiğimiz söyleşiden oluşuyor. Kitapta Arap dünyasının temel meselelerini keşfedeceksiniz. Merzûkî’nin tarih ve insan tasavvurunu, fikrî yönelimini ve ahlâkî duruşunu; Arap rejimlerine, entelektüellerine ve ideolojilere eleştirilerini; Arap devrimleri ve karşı-devrimlerine dair değerlendirmelerini bulacaksınız.
 
Bu hâliyle elinizdeki kitap ezber bozucu, ufuk açıcı ve yol-yöntem gösterici bir çalışma.
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Munsif Merzuki tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bir Müslüman Irkçılık ve Milliyetçilik’e Nasıl Bakmalı) pdf başlıklı makalemizde Bir Müslüman Irkçılık ve Milliyetçilik’e Nasıl Bakmalı) indir, Bir Müslüman Irkçılık ve Milliyetçilik’e Nasıl Bakmalı) oku ve Bir Müslüman Irkçılık ve Milliyetçilik’e Nasıl Bakmalı) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Diktatörlük ile Devrim Arasında Arap Dünyasının Krizleri pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?