Dijital Çağda Müslüman Kalmak pdf oku indir

tarafından
12
Dijital Çağda Müslüman Kalmak pdf oku indir

21. yüzyılda yaşayan faniler olarak nasıl bir dünya ile kuşatılmış olduğumuzun farkında mıyız? Alo fetva hatları, online zekât mecraları, Youtube’dan yayınlanan vaazlar, zikirmatikler, Mescid-i Haram’dan naklen yayınlanan namazlar… Bu yeni teknolojiler, yeni araçlar dinî neşvenin, ilmin, fıkhın, maneviyatın aktarılmasında kullanıldığında, esasında olmakta olan nedir?
İşitmenin yerini görmenin aldığı, görüntünün gerçekten daha gerçekmiş gibi kabul gördüğü bir dünyada ferâseti ve basîreti nasıl kuşanacağız?
Bilgi, mahremiyet, merhamet, mimari… duyusal, zihinsel, davranışsal ve ahlâkî, insana dair hemen her şey, muhatap olduğumuz dijital çağda nasıl bir dönüşüm geçiriyor?
Hayatımıza katılan her teknolojik yenilik, gündelik hayat örgütlenmemizi de zihniyet dünyamızı da dönüştürüyor. Bu değişim ve dönüşümle yüzleşmeden, neyi nasıl yapacağımız konusunda bir netlik hâsıl olması mümkün değil. Bu kitap, karşılaştığınız yakıcı sorunlara çözümler sunmuyor; tasvir olmadan tahlilin, tahlil olmadan da teklifin mümkün olmayacağını hatırda tutmaya çalışarak, okuyucusunu içinde yaşadığı dijital kültürle yüzleşmeye davet ediyor.
 

Dijital Çağda Müslüman Kalmak isimli 160 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Nazife Şişman tarafından kaleme alınmış ve İNSAN YAYINLARI yayınevinin 19.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri SPSS Uygulamaları pdf oku indir başlıklı makalemizde Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri SPSS Uygulamaları indir, Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri SPSS Uygulamaları oku ve Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri SPSS Uygulamaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dijital Çağda Müslüman Kalmak pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.