Devlet-i Aliyye Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar IV Ayanlar, Tanzimat, Meşrutiyet pdf oku indir

Devlet-i Aliyye  Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar  IV Ayanlar, Tanzimat, Meşrutiyet pdf oku indir

Devlet-i ‘Aliyye’nin birinci cildi Osmanlı Devleti’nin bir beylikten Balkanlar ve Ortadoğu’ya hükmeden güçlü bir imparatorluğu dönüşümünü konu alır. İkinci cilt padişah otoritesinin zayıfladığı ve yok olduğu 17. yüzyılın ilk yarısındaki iktidar mücadelesini inceler. Üçüncü cilt ise merkezi devlet otoritesinin yeniden kurulduğu Köprülüler dönemini, Orta- Avrupa’da Habsburglarla süren uzun iktidar mücadelesini, mali ve siyasi bunalıma
karşı çözüm arayışlarını ayrıntılarıyla ele alır.
 
Devlet-i ‘Aliyye’nin dördüncü cildi, Osmanlı Devleti’nin geçirdiği askeri ve mali dönüşümü mercek altına alarak başlıyor. 18. yüzyılda güç kazanan âyânların kurduğu düzene karşı merkezi otoritenin yeni yöntem arayışlarıyla devam ediyor.
 

Devlet-i Aliyye
Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar IV Ayanlar, Tanzimat, Meşrutiyet isimli 584 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. Halil İnalcık tarafından kaleme alınmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 07.08.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İslamiyet Öncesi Türkler pdf oku indir başlıklı makalemizde İslamiyet Öncesi Türkler indir, İslamiyet Öncesi Türkler oku ve İslamiyet Öncesi Türkler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Devlet-i Aliyye Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar IV Ayanlar, Tanzimat, Meşrutiyet pdf oku indir - PDF indir