Devlet (2 Cilt Takım) pdf oku indir

tarafından
12
Devlet (2 Cilt Takım) pdf oku indir

Platon’un en ünlü eseri, aynı zamanda felsefe ve siyaset teorisi alanlarının yapı taşlarından sayılan Devlet, Batı felsefesinin kurucularından Sokrates ile çeşitli filozoflar arasında geçen kurgu ürünü bir diyalogdur. Platon, hocası Sokrates’in fikirlerini aktarırken adaletin anlamını arar; ideal devlet düzeninin yollarını ve doğuracağı sonuçları araştırır. M.Ö. 375 yılına dayanan ve devlet yönetiminin kimlere devredilmesi yahut devredilmemesi gerektiği meselelerine sebepleriyle birlikte ışık tutan eser, modern siyasetin temellerini atmakla kalmayıp hem Doğu hem de Batı felsefelerinden sayısız düşünüre, yazara, sanatçıya ilham kaynağı olmuştur.
 

Devlet (2 Cilt Takım) isimli 432 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Platon(Eflatun) tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 16.11.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bir Katilin Güncesi pdf oku indir başlıklı makalemizde Bir Katilin Güncesi indir, Bir Katilin Güncesi oku ve Bir Katilin Güncesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Devlet (2 Cilt Takım) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.