Deprem ve Türkiye pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Deprem ve Türkiye pdf


Deprem ve Türkiye pdf

Doğa insanoğluna yaşanacak bir Dünya ile birlikte hava, toprak, su gibi yaşamsal gereçlerin yanı sıra yerüstü ve yeraltı kaynakları gibi nimetler de sunmuştur. İnsanoğlu bu nimetlerden yararlanarak yaşamını sürdürürken zaman zaman da yaşamını etkileyen hatta bazen elinden alan Doğa kaynaklı afetlerden de etkilenmektedir. Bu bakımdan Doğa insanın hem en yakın dostu ve destekçisi, hem de onun için yaşamsal bir tehlike kaynağıdır. Düşmandan sakınmanın da dost ile iyi geçinmenin de esası karşısındakini iyi tanımaktır. Doğa kaynaklı afetlerden korunmanın temelinde de afetleri iyi tanımak, gereken önlemleri almak ve ondan felaket boyutuna ulaşmaksızın kurtulmak ya da sakınmak yatar. Bu kitapta doğa kaynaklı afetlerin en önemlilerinden bir olan depremin nedenleri, etkileri ve yol açtığı bazı hasarlar ele alınmakta, bunun yanı sıra üzerinde yaşadığımız toprakların ve özellikle yakın zamanda yıkıcı bir depremden etkilenme olasılığı yüksek olan Marmara Denizi çevresinin depremselliği ve deprem tehlikesi ele alınmaktadır. 
 
İçindekiler;
Dünyamıza Hızlı Bir Bakış
Dünyanın Dinamik Hareketleri ve Levha Tektoniği
Gerilme ve Yamulma
Faylar
Depremler
Deprem Tehlikesi ve Depremin Etkileri
Depremlerin Önceden Belirlenmesi Mümkün mü?
Türkiye’nin Aktif Tektoniği ve Depremselliği
Yaşadığımız Yerin Deprem Tehlikesini Nasıl Öğreniriz
İstanbul’un ve Marmara Denizi’nin Jeolojisi
Olası Marmara Depremi ve Sonuçları
Evimiz Depreme Hazır mı?
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Prof. Dr. Okan Tüysüz tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Modernleşme Kuramı Eleştirel Bir Giriş pdf başlıklı makalemizde Modernleşme Kuramı Eleştirel Bir Giriş indir, Modernleşme Kuramı Eleştirel Bir Giriş oku ve Modernleşme Kuramı Eleştirel Bir Giriş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Deprem ve Türkiye pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?