Demokratik Zorbalık (Kısa Klasik) pdf oku indir

tarafından
22
Demokratik Zorbalık (Kısa Klasik) pdf oku indir

Fransız hukukçu, düşünür ve tarihçi Alexis de Tocqueville’in 1835 ve 1840’ta iki cilt halinde yayımlanan Amerika’da Demokrasi başlıklı çalışması, siyaset bilimi literatürünün kanonik eserlerinden biridir. Demokratik Zorbalık kitabı, Amerika’da Demokrasi’nin “Demokratik Duyguların ve Düşüncelerin Siyasal Topluma Etkisi Üzerine” başlıklı dördüncü ve son bölümünden oluşuyor. Tocqueville, bu ülkenin toplumsal yapısı ve genç Amerikan demokrasisinin siyasal sistemi üzerine yaptığı gözlem ve incelemeler ışığında “yaşlı Avrupa”da yaşanan siyasi gelişmeler, kamu yönetimi sistemleri, güncel sorunlar ve çözüm yolları üzerine karşılaştırmalı bir çözümlemeye girişir.
Düşüncesinin temel eksenini liberalizmin ön plana çıkardığı özgürlükle, sosyalizmin temel aldığı eşitlik kavramları arasında bir denge kurma çabası oluşturur. Tocqueville’in o dönemde ortaya attığı sivil toplum destekli katılımcı demokrasi modeli, çağdaş demokrasi anlayışının kurucu öğelerinden biridir.
Yazarın bu katkıları, çağdaş demokrasilerin yaşadığı sorunlarla yeniden güncellik kazanmıştır. Tocqueville’in düşüncesinin ana unsurlarını özetleyen bu kitap, bugün belki çok kullanılmaktan içi boşalmış bazı kavramların kökenini hatırlatarak günceli anlamlandırmamıza ve güncel sorunlarla ilgili tartışmalara katkıda bulunacaktır.  
 
#dünyaklasikleri #demokrasi #çağdaştoplum #eşitlik #liberalizm #siviltoplum #kamuyönetimi
 

Demokratik Zorbalık (Kısa Klasik) isimli 64 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Alexis de Tocqueville tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 18.06.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İslamofobi pdf oku indir başlıklı makalemizde İslamofobi indir, İslamofobi oku ve İslamofobi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Demokratik Zorbalık (Kısa Klasik) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.