Dede Korkut Hikayeleri pdf oku indir

tarafından
13
Dede Korkut Hikayeleri pdf oku indir

Oğuzların destansı hayatını anlatan ve yeni bulunan hikâye ve soylamalarla birlikte toplam 13 hikâyeden meydana gelen Dede Korkut Hikâyeleri Türk edebiyatının gelmiş geçmiş en önemli eserlerinden birisidir. Eserde Türk boylarının töreleri, inançları ve kahramanlıkları olağanüstü bir üslûpla anlatılmakta; Türklerin devlet yönetimi anlayışları ve toplumsal hayatlarına dair önemli bilgiler yer almaktadır. Dede Korkut Hikâyeleri, Orta Asya’da yaşayan Oğuzlar ile onların Anadolu’ya gelmiş boylarının toplum hayatını aydınlatan sayısız unsurla bezenmiştir.
Türklerin gelenek ve törelerini çok iyi bilen halkın atası, bilgin, halk ozanı Dede Korkut’un ağzından aktarılan hikâyeleri Dedem Korkut soylamış, görelim hanım, ne soylamış.
“Bütün Türk edebiyatını terazinin bir gözüne, Dede Korkut’u öbür gözüne koysanız, yine Dede Korkut ağır basar.”
– Ord. Prof. Dr. M. Fuad Köprülü
“Dede Korkut, Türk Milletinin müşterek dehasının ve zevkinin eseridir.”
– Prof. Dr. Muharrem Ergin
 
 

Dede Korkut Hikayeleri isimli 244 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Anonim tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 13.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kinyas ve Kayra pdf oku indir başlıklı makalemizde Kinyas ve Kayra indir, Kinyas ve Kayra oku ve Kinyas ve Kayra pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dede Korkut Hikayeleri pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.