Dede Korkut Hikayeleri (Karton Kapak) Kitab-ı Dedem Korkut pdf oku indir

tarafından
13
Dede Korkut Hikayeleri (Karton Kapak)  Kitab-ı Dedem Korkut pdf oku indir

Dede Korkut (tahmini olarak IX-XI. yüzyıl): Oğuzların Bayat boyundan, yarı efsanevi bir bilge ve kendi adını taşıyan destansı hikâyelerin anlatıcısıdır. Hakkındaki bilgiler büyük ölçüde rivayetlere ve Dede Korkut Hikâyeleri’nde yer alan ifadelere dayanır. Hikâyelerinde Oğuzların geleneklerini, yaşantılarını ve çeşitli olaylar karşısındaki tutumunu anlatan Dede Korkut ozanlar piri olarak nitelenmiş, coşkulu bir üslupla aktardığı destanlarında iyiliği, doğruluğu ve erdemli olmayı öğütlemiştir. Sözlü halk edebiyatının ürünü olan destanları yüzyıllar boyunca yaşamış, XV. yüzyılda yazıya geçirilerek günümüze ulaşmıştır.
 

Dede Korkut Hikayeleri (Karton Kapak)
Kitab-ı Dedem Korkut isimli 208 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Anonim tarafından kaleme alınmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 02.11.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çekiç ve Gül Behzat Ç. Bir AnKara Polisiyesi pdf oku indir başlıklı makalemizde Çekiç ve Gül Behzat Ç. Bir AnKara Polisiyesi indir, Çekiç ve Gül Behzat Ç. Bir AnKara Polisiyesi oku ve Çekiç ve Gül Behzat Ç. Bir AnKara Polisiyesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dede Korkut Hikayeleri (Karton Kapak) Kitab-ı Dedem Korkut pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.