Dara Şahmeran Efsanesinin Antik Varyantı pdf oku indir

tarafından
25
Dara  Şahmeran Efsanesinin Antik Varyantı pdf oku indir

Emine:
 
Arap olsun, Acem olsun, Türk olsun, Kürt olsun, Şahmeran’ı herkes bilir. Şahmeran Mardin’de yaşamıştır. Şahmeran’ın belden aşağısı yılan, belden üstü ise dünyalar güzel bir genç kızdı. Bütün yılanların şahı olduğu için bu adı almıştı. Ama bizim köyde bir Hatice teyze vardı, rahmetli oldu. O derdi ki, Şahmeran yılanların şahı değildir; “meran” adı verilen bazı perilerin şahıdır. Doğrusunu Allah bilir.
 
Zeynep:
 
Belden aşağısı yılan, belden üstü kız mı? Öyle bir varlık olur mu hiç? Masaldır o.
 
Emine:
 
Masaldır deme. Zinhar. Masaldır deme. Çarpılırsın kızım. Önce inanmayı öğren. Evvel zamanda bu topraklarda gerçekten yaşamış Şahmeran. Bizim Hatice teyzenin söylediğine göre, bir ömür de yaşamamış. Öldüğünde ruhu kızına geçermiş, onda yaşarmış. Pek çok ömür yaşamış.
 

Dara
Şahmeran Efsanesinin Antik Varyantı isimli 164 sayfadan oluşan kitap ; S. Serra Erdoğan tarafından yazılmış ve CİNİUS YAYINLARI yayınevinin 30.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Suyun Fısıltısı pdf oku indir başlıklı makalemizde Suyun Fısıltısı indir, Suyun Fısıltısı oku ve Suyun Fısıltısı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dara Şahmeran Efsanesinin Antik Varyantı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.